En dan zitten we opeens alweer aan het einde van het seizoen. Tenminste, de competitie is nu definitief afgelopen. In de 5e Klasse - D kroonde OWZ zich als verdiende kampioen. De fusieclub tussen Sibculo en Kloosterhaar mag het volgend jaar een stapje hogerop proberen. Nogmaals onze felicitaties voor het behalen van het kampioenschap.
Wij zitten in een ander schuitje. Waar het seizoen zo dramatisch begon, kende het in november opeens een opleving. En niet zomaar een opleving.. Nee, eentje die bekroond werd met de tweede periode. We doen 'gewoon' weer mee met de nacompetitie. Net als Wilsum en EZC. Het enige verschil met vorig jaar: dit keer moeten we twee wedstrijden winnen om ook een plekje naar de 4e Klasse af te dwingen.
Aankomende zaterdag reizen we daarom af naar Veessen. Het kleine dorp in Gelderland heeft één voetbalclub, VEVO. Voor sommigen misschien een bekende naam, terwijl er bij anderen wellicht niet meteen een belletje rinkelde. De schrijver van dienst bevindt zich in de tweede groep.
Wanneer ik op onderzoek ga, vallen me een aantal dingen op. VEVO speelt, net als wij, in blauwwitte clubkleuren. Het verschil: wij spelen met een witte broek, zij met een blauwe. Waar uw voorkeur ligt, is aan u. Ook wordt er, net als in Lemele, gespeeld op een plastic mat.
Daarnaast is de dorpsclub afgelopen seizoen op een tiende plek geëindigd in de 4e Klasse-C. De klasse waar 's Heerenbroek kampioen is geworden en REAAL Dronten direct is gedegradeerd. Kijken we iets nauwkeuriger, dan zien we een sterretje achter het puntenaantal staan. De redenering is als volgt: 'VEVO 1 heeft 2 punten in mindering'.
Waarom? Op 8 maart werd Veessen voor even landelijk nieuws, nadat er een grote vechtpartij was uitgebroken na de competitiewedstrijd tussen de thuisclub en SV Lelystad. Het verhaal heeft altijd twee kanten, dus wie de schuldige is, laten we in het midden. Maar opmerkelijk was het wel.
Terug naar het voetbal. VEVO dus. Lemele zal alle zeilen moeten bijzetten om een goed resultaat neer te kunnen zetten. De laatste competitiewedstrijden verliepen moeizaam, dus het is tijd om daar een andere draai aan te geven. En wat is nu een beter moment om dat te doen dan in de eerste nacompetitiewedstrijd op een, naar alle waarschijnlijkheid, heerlijke zomermiddag? De mannen van Geert Tichelaar zijn er van horen zeggen helemaal klaar voor. In ieder geval nog één wedstrijd (en hopelijk twee) alles geven!
Om 14:30 uur wordt er afgetrapt op Sportpark De Noord. We hopen natuurlijk op zoveel mogelijk support van onze trouwe aanhang. Laten we er met z'n allen alvast een prachtige voetbalmiddag van maken. Hopelijk tot zaterdag!